Művészetterápiás Műhely Kecskemét

  • Kiknek ajánlott a művészet- illetve a meseterápia?

Egészségeseknek és betegeknek, kisgyermekkortól idős korig. Mindenkinek, aki szeretné jobban megismerni önmagát és a világot. Azoknak, akik szeretnének kiteljesedni és boldogabban élni. Akik problémákkal küzdenek, melyekre szeretnének jobban rálátni és megoldásokat találni. Akik szeretnének feltöltődni, feszültségüktől megszabadulni a stresszes és szürke mindennapok rohanásában.  

Válaszokat kutatóknak és kérdéseket keresőknek. 

 

  • Mi történik egy-egy foglalkozáson?

A foglalkozások a természet aktuális időszakához, a tematikához kapcsolódés dekorációval az alkotáshoz előkészített helyiségben zajlanak. Megérkezés után rövid beszélgetéssel hangolódunk egymásra és a terápiás alkalomra. Az alkotási téma felvezetője után rövid - ülve történő - relaxáció alatt, zene és vers hallgatásával a belső, lélektani térre fókuszálva imagináció, majd az alkotás következik. Az elkészült alkotásokat az alkalom második felében közösen megbeszéljük. Végül beszélgetéssel zárjuk a foglalkozást.

 

  • Nem tudok rajzolni, sosem volt tehetségem a művészetekhez - így is részt vehetek a csoportban?

Igen. Semmiféle rajztudás vagy művészeti előképzettség nem szükséges. A mindenkiben benne rejlő kreativitásra építünk - mottónk: Minden ember művész. A különböző alkotási formák, az alkotó folyamatok terápiás hatással bírnak. Az alkotás pedig lélektani szempontból lényeges számunkra. Akárhogyan is sikerül egy-egy rajz vagy festmény, soha nem minősítjük.

Nincs rajzbírálat, csak lélektani felfedezőút...társakkal.

 

  • Milyen eszközöket kell magammal vinnem?

Alapvetően semmilyet. Az alkotáshoz szükséges eszközöket biztosítom, használatuk benne foglaltatik a részvételi díjban. 

 

  • Meddig tart egy csoport?

Változó. Függ a csoport céljától, az egész csoportfolyamat tervezett hosszától, a találkozások gyakoriságától. 

A csoportfolyamat lehet akár több éves, de pár napos is. Egy-egy alkalom hossza két-három órástól egész naposig terjedhet. 

A kereteket - így az időtartamot - is előre megbeszéljük. 

 

  • Bármikor lehet csatlakozni?

Nem. A csoportok a második alkalomtól zárt csoportként működnek, melyekben az egyik legfontosabb szabály a titoktartás - hiszen személyes élményeinket, gondolatainkat osztjuk meg egymással.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.